In order to view this page you need Flash Player 9+ support!
Mezőgazdasági üzemek és mezőgazdasági terméket feldolgozó üzemek energiahatékonyságának javítása céljából új pályázati felhívás várható még ebben az évben.
A támogatás célja:
· Energiahatékonyságot elősegítő fejlesztések, beruházások megvalósítása.
A Magyar Közlöny 2017. október 18-án megjelent 169. számában bejelentésre került, hogy módosításra kerül a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet, mely változás első sorban a panziókat érinti.
A szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet 2. § d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép: „
Minden idők legnagyobb szálláshelyfejlesztési programja indult el 2017. október 5.-én amely során 30 ezer szoba újulhat meg a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Programnak köszönhetően. A program első ütemét valamennyi vidéki panzió megújítására hirdette meg a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Az első felhívások október 5-től elérhetőek, és a felkészülési időszakot követően a panziók fejlesztésére 2017. október 19. és december 4. között, nyújthatok be támogatási igények.
A várhatóan 2017. november 30.-án megjelenő GINOP-2.1.8-17 kódszámú pályázat 5-15 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást biztósít eszközbeszerzésre és innovációs tevékenységek fejlesztésére. A 17 milliárd forintos keretösszegből akár több ezer mikro-, kis- és középvállalkozás is részesülhet sokmilliós támogatásban.
Érdemes résen lenni, mert a részletszabályok mellett még akár a megjelenés határideje is változhat.
A legújabb Kisfaludy pályázat tervezete már csak panzióknak szól, valamint teljes Magyarország területére kiterjesztették kivéve Budapest közigazgatási területe.
Mellékleten megtalálható a kiírás teljes és rövidített verziója szíves felhasználásra.
Beadás pontos határideje melyet szeptemberre terveztek még nem ismert, de a megjelenéstől számított 10. naptól lehet beadni és szakaszos értékelés várható.
A kiírás az alábbi megkötéseket tartalmazza:
· A támogatható kereskedelmi szálláshely kategóriák
A Kormány 1578/2017. (VIII. 28.) Korm. határozata a Zártkerti Program létrehozásáról
2017.08.28.-án Zártkerti Program létrehozásáról döntött a kormány a környezet védelme, a külterületeken folytatott szőlő- és gyümölcstermesztés fennmaradása, a vidéki tájfenntartás és a zártkerti ingatlanokon fennmaradt genetikai sokféleség megőrzése érdekében. Az erre vonatkozó határozat a Magyar Közlöny 2017 évi 168-as számában közzétett kormányhatározatból ismerhető meg.
A határozat szerint a földművelésügyi miniszternek a zártkerti ingatlanok mezőgazdasági hasznosítását elősegítő pályázatok, valamint a zártkerti ingatlanokhoz kapcsolódó életforma elősegítésére szeptember 30-ig el kell indítania a programot, az erre biztosított források felhasználásáról pedig kétévenként – első alkalommal 2019. december 31-ig – kell beszámolnia a kormánynak. A földművelésügyi miniszter a Zártkerti program pályázatainak kiírásához idén 2 milliárd forint összegben vállal kötelezettséget, amit a nemzetgazdasági miniszter köteles biztosítani jövőre – közölték. A program folytatásához 2019-től a nemzetgazdasági miniszter évente 2 milliárd forintot biztosít a kormányhatározat szerint.
Ha pályázni szeretne az ingyenes előminősítés végett jelezze pályázati szándékát az alábbi elérhetőségeken Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. vagy +36 20 377 9200 és felkészítjük a pályázat sikeres beadására!
2017. március 14-én megjelent a "VP6-6.4.1-16 Nem mezőgazdasági tevékenységek beindítására és fejlesztésére irányuló beruházások támogatása" felhívás módosítása.
A felhívás szerint új szálláshely fejlesztésére is igényelhető a támogatás.
A pályázók közül kiszorultak a nem mezőgazdasági tevékenységű mikrovállalkozások.
Kizárólag mezőgazdasági termelőként lehet benyújtani a támogatási kérelmet!
2017.03. 03.-i tájékoztató alapján a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása” című (GINOP-1.2.2-16 kódszámú) felhívás esetében különösen nagyszámú támogatási kérelem érkezett be, amelyek forrásigénye meghaladja a rendelkezésre álló keretet.
A beérkezett kérelmek feldolgozásának idejére a támogatási kérelmek beadása 2017. március 7-én, 12:00 órától átmenetileg szünetel.
Tájékoztatjuk a tisztelt támogatást igénylőket, hogy a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Mikro-, kis- és középvállalkozások termelési kapacitásainak bővítése” című (GINOP-1.2.1-16 kódszámú) felhívás esetében különösen nagy számú támogatási kérelem érkezett be, amelyek forrásigénye meghaladja a rendelkezésre álló keretet.
A beérkezett kérelmek feldolgozásának idejére a támogatási kérelmek beadása 2017. március 1-jén, 00:00 órától átmenetileg szünetel.
A támogatási kérelmek benyújtására a 2017. március 1. napjától 2019. február 28. napjáig van lehetőség.
A felhívás meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 37,75 milliárd Ft.
A kiírás célja változatlanul a fiatal mezőgazdasági termelők gazdaságalapításának, valamint a birtokstruktúra átalakításának előmozdítása, a mezőgazdasági munkaerő korstruktúrájának javítása, a vidék népességmegtartó képességének növelése és a mezőgazdasági termelőtevékenység hosszú távú megtartása.
Az IH a végrehajtás során a forrásokat a legfeljebb 850 000 euró Standard Termelési Érték (a továbbiakban STÉ) üzemmérettel rendelkező mezőgazdasági termelők számára biztosítja.
Támogatás maximális összege:
· egyéni projektnél 10 MFt,
· kollektívnál 20 MFt,
· traktor beszerzésre max. 5 MFt.
A felhívás célja:
A támogatott beruházásnak olyan kapacitásbővítést kell eredményeznie, amelyre tényleges piaci igény mutatkozik, illetve javítja a technológiai felkészültséget, versenyképességet és erőforrás-hatékonyságot.
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. január 16-tól 2019. január 16-ig lehetséges.
A Felhívás keretében mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást feldolgozóipari fejlesztéseik támogatásához 25-250 millió Ft összegben, legfeljebb 50%-os támogatási intenzitás mellett.
A rendelkezésre álló forrás kimerülése miatt a „Kisméretű terménytároló, -szárító és -tisztító építése, korszerűsítése” című pályázat felfüggesztéséről döntött az irányító hatóság.
A „Kisméretű terménytároló, -szárító és -tisztító építése, korszerűsítése” című, mintegy 19,68 milliárd forint keretösszegű pályázatra mezőgazdasági termelők és csoportjaik 2016. augusztus 5-től kezdhették meg támogatási kérelmeik benyújtását, és eddig több mint 30 milliárd forint igény érkezett.
Az irányító hatóság közleménye értelmében erre legkésőbb 2016. október 5-én 23 óra 59 percig lesz lehetőségük. Ezt követően a felhívást – a forráskeret kimerülése miatt – felfüggeszti.
A felfüggesztésről és a pályázati felhívás részleteiről a www.palyazat.gov.hu honlapon olvasható bővebb tájékoztatás. (Miniszterelnökség)
A törvényi szabályozás és a követendő trend alapján többi pályázatok leghamarabb az alábbi időpontokban kerülhetnek felfüggesztésre:
·
Egy új pályázat jelent, meg amely segít azon egyesületeknek amelyek a lenti célokat teljesítik a közösségépítésben és a hagyományok ápolásában.
Többek között lovardák, lovas egyesületek számára is nagyszerű lehetőség az "EFOP-1.3.5-2016 Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével" pályázat, hiszen a kiírásban szereplő cél, a közösségfejlesztés és a közösségi programok szervezése több ponton összevág a lovas egyesületek mindennapi tevékenységével.
Augusztusban jelenik meg a „VP6-6.4.1-16 Nem mezőgazdasági tevékenységek beindítására és fejlesztésére irányuló beruházások támogatása” felhívás, amely keretében kizárólag mezőgazdasági vállalkozások a több lábon állás jegyében olyan tevékenység fejlesztését kezdeményezhetik, ami nem a mezőgazdasághoz kapcsolódik.
Előre láthatóan júliusban megjelenik a „GINOP1.2.3-16 Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása kombinált hiteltermék keretében” pályázati kiírás a KKV szektornak az alábbi összetétellel:
· 30% vissza nem térítendő támogatás
· 60%-os nulla százalékos hitel
· 10% önerő mellett.
2017. november 30.-tól beadható a GINOP-2.1.8-17 kódszámú pályázat, amely 5-15 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatást biztosit eszközbeszerzésre és innovációs tevékenységek fejlesztésére.
A pályázat általános részletei
Minden idők legnagyobb szálláshelyfejlesztési programja indult el 2017. október 5.-én amely során 30 ezer szoba újulhat meg, ötezer új munkahely jöhet létre Magyarországon a Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Programnak köszönhetően.
A fő cél, hogy a vidéki szálláshelyek megújuljanak, a pályázatok elbírálásánál kiemelt szempont, hogy a fejlesztések gazdaságilag hosszú távon fenntarthatóak legyenek és az egyes termékek összekapcsolódásán keresztül erősítik a térségi kínálatot, oldják a turizmus szezonális egyenlőtlenségeit.
A Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció első felhívásai elérhetővé váltak a kisfaludyprogram.hu oldalon.
2017. év végén ismét meghirdetésre kerül a PM_KKV_2017-os felhívás, várhatóan hasonló kondíciókkal, mint azelőtt!
Pályázok köre:
egyéni vállalkozók, mikro-, kis- és középvállalkozások, akik…
2017.08.28.-án Zártkerti Program létrehozásáról döntött a kormány a környezet védelme, a külterületeken folytatott szőlő- és gyümölcstermesztés fennmaradása, a vidéki tájfenntartás és a zártkerti ingatlanokon fennmaradt genetikai sokféleség megőrzése érdekében. Az erre vonatkozó határozat a Magyar Közlöny 2017 évi 168-as számában közzétett kormányhatározatból ismerhető meg. Pontosításra került, hogy a kedvezményezettek az önkormányzatok vagy önkormányzati konzorciumok.
A Miniszterelnökség, folytatva a vidékfejlesztési felhívások elbírálását, újabb 251 darab élelmiszeripari pályázatot részesített pozitív döntésben, 48,6 milliárd forint értékben.
A Vidékfejlesztési Program élelmiszeripari felhívására több mint 1400 darab támogatási kérelem érkezett be. A Miniszterelnökség a mezőgazdasági termékek értéknövelésére és erőforrás- hatékonyságának elősegítésére előzetesen 167 milliárd forintot különített el. Az első benyújtási szakaszt követően most a második, harmadik és negyedik szakaszban beérkezett kérelmekről is döntést hozott a tárca. Ennek értelmében az érintett szakaszokban 251 darab élelmiszeripari fejlesztés vált támogathatóvá, 48,6 milliárd forint értékben. Az első értékelési szakasszal együtt a Miniszterelnökség ez idáig összesen 542 darab élelmiszeripar fejlesztési projektet támogatott több mint 90 milliárd forint értékben.
A nyertes pályázók kérelmei az ügyfélkapujukon hamarosan a „jóváhagyott” státuszba kerülnek, és a támogatói okiratokat elektronikus úton folyamatosan fogják megkapni. Mivel teljes egészében még nem zárult le az értékelési munka a felhívás keretében, ezért a következő hetekben még újabb élelmiszeripari fejlesztések kaphatnak pozitív támogatói döntést.
Fontos információ a gazdálkodók számára, hogy a nyár végéig, illetve az ősz első felében a Miniszterelnökség további, főleg a kertészetek, állattartók és borászok számára fontos felhívásokról hoz döntéseket.
Forrás: Miniszterelnökség
Módosítás várható, a hamarosan megnyíló VP6-6.4.1-16 - "Nem mezőgazdasági tevékenységek beindítására és fejlesztésére irányuló beruházások támogatása", illetve a VP2-6.1.1-16 – „A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” pályázat feltételeiben jelentette be a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára csütörtökön, a "Borjog és bormarketing 2017" konferencián Budapesten.
2017 február 27. az EMVA Irányító Hatóság tájékoztatója szerint módosul a Széchenyi 2020 keretében megjelent „A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” című (VP2-6.1.1-16 kódszámú) felhívás támogatási kérelem benyújtási időszakának első napja.
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. március 16. napjától lehetséges. A felhívás tartalmával kapcsolatban további módosítások is várhatóak, annak érdekében, hogy csak a valós gazdálkodói tevékenységet folytató fiatal gazdák nyújthassák be támogatási kérelmüket. Ez utóbbi kiterjed a támogatási kérelem felhívásában részletezett gazdasági méretre.
2017. január 23-tól nyújthatók be támogatási kérelmek a Mikro-, kis- és középvállalkozások telephelyfeltételeinek javítása Pest megye területén felhívásra, melyre összesen 1,4 milliárd forintot hirdetett meg a Nemzetgazdasági Minisztérium. A 2017-es évben még további 25 milliárdos támogatásban részesülhetnek Pest megye vállalkozásai és önkormányzatai, így várhatók további vállalkozásfejlesztési pályázatok.
Az igényelhető támogatás 20 és 100 millió forint közti összeg lehet, amire kizárólag a Pest megye területén székhellyel rendelkező vállalkozások pályázhatnak.
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. január 31-től 2019. január 31-ig lehetséges.
A felhívás célja, hogy vissza nem térítendő támogatás és visszatérítendő pénzügyi eszköz támogatásként kedvezményes kamatozású kölcsön együttes biztosítása révén segítse a szabad vállalkozási zónák területén kívül a feldolgozóipari ágazatban és a szabad vállalkozási zónák területén a fenti tevékenységi korlátozás nélkül, a fejleszteni kívánó KKV-k olyan kapacitásbővítő beruházásait, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelők, képesek kitermelni a forráshoz jutás költségeit is, ugyanakkor a pénzpiacokon egyáltalán, vagy nem kellő mennyiségben jutnak finanszírozási forráshoz.
A felhívás keretében legalább 10%-os saját forrással, egyszerűsített eljárással, egyablakos rendszerben igényelhető vissza nem térítendő támogatás valamint kölcsön. A vissza nem térítendő támogatás és a kölcsön egyidejű igénybevétele kötelező.
A felhívás célja:
A támogatott beruházásnak olyan kapacitásbővítést kell eredményeznie, amelyre tényleges piaci igény mutatkozik, illetve javítja a technológiai felkészültséget, versenyképességet és erőforrás-hatékonyságot.
A támogatási kérelmek benyújtása 2017. január 16-tól 2019. január 16-ig lehetséges.
A Felhívás keretében mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást fejlesztéseik támogatásához 5-25 millió Ft összegben, legfeljebb 50%-os támogatási intenzitás mellett. Szabad vállalkozási zónának minősülő településeken megvalósuló fejlesztések esetén ágazati korlátozás nélkül igényelhető támogatás, szabad vállalkozási zónán kívül a vállalkozások feldolgozóipari beruházásai támogathatók.